Er even op uit! Bezoek eens Gemert | Vlinder Safari

Hallo allemaal,

Normaal verwacht je van mij een beauty bericht. Echter vandaag heb ik eens iets heel anders.
Ik laat jullie mijn indruk zien van de Vlinder Safari die je in mijn dorp kunt bezoeken.
Naast deze Vlinder Safari heeft mijn dorp nog meer te bieden, zodat je het kunt combineren met elkaar.

2014-05-13-14.34.56

Gemert

Gemert is een dorp, gelegen in Noord-Brabant aan de Peelrand.
De kern van Gemert is het Ridderplein en omgeving. Hieraan ligt het kasteel en meer naar het noorden de kerk van Sint-Jans Onthoofding. Aan dit plein ligt ook het gemeentehuis en een aantal cafés. Aan de hoofdstraten die naar het Ridderplein toe leiden liggen veel winkels. Aan de oorspronkelijke straten zijn nog veel historische gebouwen te vinden.

Het centrum van Gemert is verdeeld in een eet/uitgaansgelegenheid en een gedeelte om te winkelen.
Wij kunnen gebruik maken van leuke winkeltjes, lokale ondernemers maar ook landelijke winkels weten de weg naar ons dorpje te vinden.
Kruidvat, Trekpleister, Ter Stal, Takko etc zijn er gevestigd.

koffie-en-anders

Koffie & Anders te Gemert

Wil je iets moois beleven, loop dan eens binnen bij Koffie & Anders, waar ze een heerlijke kop thee of koffie schenken. En heb je geen tijd? Dan neem je toch een heerlijke thee mee?
Wist je dat onze eigen kruidentuin Het VELT elk jaar een bijzonder lekkere streekthee levert aan Koffie & Anders, je moet er snel bij zijn, deze is echt de thee om te drinken.

Wil je leuke kleding kopen? Dan heb ik nog een tip voor jou om eens bij Boetiek Monique binnen te lopen!
Diverse merken als Cecil, Soya Concept en Soulmate.
In deze winkel kom ik zelf ook graag, omdat je hier in een gezellige sfeer kunt shoppen en de eigenaresse is ook nog eens heel aardig.

Daarnaast kun je ook nog terecht bij leuke herenzaken als RR-Expres (mocht je man ook nog iets nodig hebben).

Eetgelegenheid

Naast winkels zei ik al is er een gedeelte waar men heerlijk kan eten en genieten van lokale heerlijkheden.
Mijn tip, waar ik zelf ook kom… is toch wel Lekker Bijzonder. Zij kwamen al eens in het TV-programma Syndroom van Johnny de Mol.

Lekker Bijzonder : foto Weekblad voor Gemert-Bakel

Lekker Bijzonder : foto Weekblad voor Gemert-Bakel

Verder kun je nog heerlijk dineren in diverse andere gelegenheden als Al Vesuvio van Vincenzo en Saskia Esposito.
Enzo heeft al meerdere prijzen gewonnen bij Pizza bak wedstrijden in Nederland en daar zijn wij in ‘GIMMERT’ heel trots op!


Op stap in Gemert

Je kunt in onze omgeving heerlijk wandelen, fietsen en genieten van de ‘boerse’ natuur.
Wil je zien hoe een Gemertse mens vroeger geleefd heeft? Dan moet je echt een bezoek brengen aan Het Boerenbondsmuseum.

winkeltje_interieur

Mag ik heel trots vertellen dat mijn ‘paps’ dit gemaakt heeft?

“Je knippert met je ogen, en ineens sta je in het Brabantse boerenleven van een eeuw geleden. Compleet met een boerderijgedeelte met levende dieren, een gezellig dorpsplein met verschillende ambachtshuisjes, een klompenfabriek en zelfs een handkrachtzuivelfabriek. Het museum is gevestigd in het geboortehuis van Pater van den Elsen.”

Mijn stiefvader is vrijwilliger bij het Boerenbondsmuseum om zo het museum in orde te houden. Daar waar wat gerepareerd moet worden zal hij een hamer hanteren.

Vlinder Safari

Afgelopen zaterdag ben ik voor het eerst naar de Vlinder Safari geweest. Het bestaat al een jaar en ik vond het nu toch wel eens tijd worden.
In het oude gedeelte van tuincentrum De Paashoef heeft zich sinds 2015 Vlinder Safari gevestigd. In de oude tuinkassen kun je nu rondlopen en allemaal vlinders bewonderen.
Het is er niet groot, maar wel een grootste beleving en dat is voor kinderen een hele ervaring.
Ze krijgen tijdens bijvoorbeeld een kinderfeestje een leuke rondleiding en uitleg over vlinders.
De eigenaar had ook even tijd voor ons tijdens het bezoek en legde vol passie uit over de vlinders, poppen en rupsen…
Ik heb ook mogen voelen aan echte zijde van de vlinder en we zagen zelfs een vlinder in wording in zijn cocon bewegen, prachtig!

Ik laat jullie foto’s zien die ik gemaakt heb met mijn huis-tuin en keuken toestel. Helaas bezit ik nog geen mooie spiegelreflex, wat zou dat nog mooi beeld materiaal geleverd hebben.

[ezcol_1half]

Het leven begin bij het paren...

Het leven begin bij het paren…

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Eitjes worden gelegd op het blad van de citroenplant

Eitjes gelegd op het blad van de citroenplant

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]

Nieuw leven in wording...

Nieuw leven in wording…

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Vlinder ogen kijken je aan

Vlinder ogen kijken je aan

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]

Glasvlinder

Glasvlinder

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Bladvlinder

Bladvlinder

[/ezcol_1half_end]

Foto8-Vlindersafari-Gemert-YuStSoMe

Wil je tijdens je verblijf een bezoekje brengen, kijk eerst even op de site(s) of alles in je planning valt en open is.

Bezoek deze website voor meer informatie: VVV – Gemert-Bakel


Overnachten in Gemert-Bakel en omgeving is ook mogelijk. Wij hebben twee campings in De Mortel.
De Stippelberg & bij manege (voor paarden liefhebbers) Het Zwarte water.


 

En natuurlijk is er nog veel meer te beleven.
Lekker ijs bij De Gimmerse Verleiding… (design van de website ooit door mij gemaakt)
Tussen de koeien eten of ontwaken in een heerlijke rustige omgeving bij De Brabants Kluis.

Kortom… kom eens langs!

Handtekening

Dit artikel is niet gesponsord, noch krijg ik hier geld voor.
Like
    Lonneke
    16 May 2016
    5:47am

    Zou echt iets voor mij zijn om de vlinder safari te bezoeken, ik ben gek op vlinders. Ondanks dat je geen spiegelreflex camera hebt zijn de foto’s toch erg mooi geworden.

    Gemert zelf ziet er ook mooi en gezellig uit.

    Babs
    16 May 2016
    6:26am

    Die foto’s zijn dan prachtig gelukt! Super mooie beestjes zijn het.
    Gemert is zo te lezen een hartstikke leuk dorp, genoeg te zien en te beleven, leuk!

    Wendy
    16 May 2016
    6:49am

    Die vlinders..dat zou iets zijn waar ik naar toe zou gaan! Prima foto’s Sonja..zelfs zonder spiegelreflexcamera ?!

    Karen
    16 May 2016
    6:55am

    Leuk zeg! Ik houd ook zo van vlinders.

    jeapiebel
    17 May 2016
    6:26am

    Leuk om je eigen dorp hier te introduceren. Er is altijd wel iets moois om te ontdekken. Een leuk eettentje dat kan zeker niet ontbreken. De vlindersafari die zou ik ook niet willen overslaan. Bladvlinder wat bijzonder hoe ze er uitzien. Ze verdienen echt die naam. 🙂

      YuStSoMe
      18 May 2016
      5:04am

      Ja, vakantie in eigen land is ook leuk, ontdek je nog eens wat.

    Jolanda
    17 May 2016
    10:23am

    Wat ziet het er mooi uit. Met mijn dochtertje van 1,5 (die ontzettend ongeduldig is) zit dit er helaas even niet in, maar het is zeker iets om te onthouden!

    robin
    17 May 2016
    3:39pm

    wow mooie foto’s! ziet er daar ook echt onwijs mooi uit 🙂

    Pippi
    20 May 2016
    6:26pm

    Wat is er veel te beleven in Gemert! Toch maar een keer langskomen, vind je niet?

      YuStSoMe
      21 May 2016
      4:42pm

      Je bent hier altijd welkom!

    Roxanne
    3 Jun 2016
    9:12pm

    Lijkt me een leuke beleving!

Laat een reactie achter!