Ondanks het warme weer, ga ik alvast een kijkje in de toekomst nemen wat betreft modetrends najaar/winter 2018.
Duurzame kleding wordt steeds belangrijker, vooral kleding die een langere tijd mee kan. Consumenten zijn bereid om meer te betalen voor kwalitatieve kleding, die dan vaak ook nog eens tijdloos zijn. Blijvende kledingstukken zijn bijvoorbeeld: de trenchcoat, het bikerjack, wijde broeken, een hoge taille, het zwarte jurkje en enkel laarzen. Als basiskleuren zien we zwart, bruin, grijs en wit altijd terug, die je kunt combineren met de trendkleuren. Dit jaar zijn okergeel en groen 2 kleuren die we vaker terug gaan zien.
Warme winterse jassen
Op het gebied van jassen voert de trenchcoat nog steeds de boventoon. Welke modellen gaan we nog meer terug zien! Vooral het langere model (trenchcoat) met één, of een dubbele rij knopen als sluiting. Gemaakt van lekkere, warme stoffen, denk hierbij aan wol en tweed. De knopen worden veelvuldig gemaakt van dezelfde stof als de jas. Natuurlijk is er ook een ruime keuze in andere modellen en dat zijn ontwerpen met klepzakken, pofmouwen of rushes. Ook het leren bikerjack zien we terug in de wintermode van 2018, dus vet je oude jas nog even in of koop er 1 in een andere kleur erbij.
Trek ik een strakke rok of wijde broek aan?
Zeg maar gedag tegen jouw Skiny Jeans, dit door de opkomst van de wijde broek en de flared jeans. Wat is een flared jeans? De flared jeans zit strak om jouw bovenbenen en loopt wijd uit aan de onderkant, hierdoor lijken de benen langer en slanker. Veel wijde broeken hebben een 7/8 lengt, deze valt tot boven de enkel waardoor de aandacht naar de schoenen eronder gaat. Dit kan dan een mooi enkellaarsje zijn, maar een robuuste sneaker maakt jouw look wat comfortabeler.
Er zijn veel rokken met een 7/8 lengte dit najaar. De stakkere modellen, kokerrokken, zijn veelal voorzien van een hoge split, om het lopen net iets makkelijker te maken. Echter de meeste modellen zijn wijd, of lopen wijd uit naar onderen toe, gemaakt van soepele stoffen of plissé. De wijde rokken creeren een vrouwelijke look, omdat je taille er hierdoor smaller uitziet. Verder zijn leren rokken, met een lengte tot op de knie, ook een vast kledingstuk dat elk jaar weer kan.
Wespentaille
De taille heeft in de mode altijd wel een rol gespeeld. Ook dit seizoen zien we weer de hoge taille terug. Deze keer gaan we de taille benadrukken met mooie riemen, die strak sluiten. Dit kan een dun ceintuur zijn, maar zelf ben ik meer van een opvallende brede riem die voorzien is van een goed gevormde gesp.
Materialen, dessins en kleuren
De basisstukken het aller belangrijkste in je kledingkast, de kleuren zijn zoals ik al beschreef zwart, bruin, wit en grijs. Basiskleding in deze kleuren kun je goed combineren met de trendkleuren van dit seizoen: donkerrood, roze, kobaltblauw, groen, en okergeel, ik kijk hier altijd naar de Pantone kleurendie hiervoor een fijne kleuren handleiding is.
Grafische dessins, bont en dikke tweed stoffen geven jou het ultieme wintergevoel, maar daarnaast is er ook nog ruimte voor kant, rijk gedecoreerde stoffen (vooral ook terug te zien in de herenmode) en fijne materialen, je kunt hierbij denken aan kralen en luxe borduursels.
En vergeet je dierenprintje niet, want ook dit jaar mag het luipaard printje weer op jouw strakke kokerrok.
Tip! Scoor in de opruiming alvast wat basisstukken
Bijpassende accessoires
Daarnaast mag een mooie tas niet ontbreken om je outfit compleet te maken. Ook hier zie ik luxere materialen terug met prachtige dessins.
De schoen in stijl
De nadruk gaat vooral liggen op de hakken, dese zijn massief en stabiel, maar echte eyecatchers. Er zijn schoenen met transparante hakken van plastic of siliconen. Maar ook versierd met strass steentjes of metalen inzetstukken. Niet alleen de hakken zijn bijzonder, ook de schoen zelf is voorzien van inzetstukken in een andere kleur of een ander materiaal zoals lak, suède, velours of metaal.
#samenwerking
*Dit artikel heeft gesponsorde links.
Owjee ik heb volgens mij niks in de kast hangen voor deze trends…ik voel een shopsessie aankomen 🙂
Ik vind die 7/8 rokken erg leuk en ook het feit dat ze wijd uitlopen is top. Zulke modellen wil ik sowieso altijd hebben met mijn figuur, maar ik zie nu veel van die rechte modellen, en dat staat me gewoon niet.
Alhoewel de zomer voor mij niet lang genoeg kan duren, vind ik de najaars mode altijd heerlijk!
Kan niet wachten! Heb alvast wat gescoord voor van de winter van de nieuwe collectie!😻
Krijg bijna zin in het najaar als ik deze modestukken zie haha!